Home › Steden › Urk

📍 Urk

Wie gaat er verhuizen
in Urk?

Urk telt ongeveer 21.950 inwoners en 7.004 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €340.909. Nu tonen 62 adressen in Urk een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Urk een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
62
woningen in Urk
Afgelopen 30 dagen
21
↓ 28% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
Middelbuurt
4 signalen
Meest gezien
Rijwoning tussen
19 van 62 signalen

In Urk staan nu 62 actieve verhuissignalen — 21 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 23 oktober 2026.

Niet meegeteld: 44 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Urk

21.950inwoners
6.830huishoudens
7.004woningen
€ 340.909gem. WOZ-waarde
78% / 22%koop / huur
15,5misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 10 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Urk

De Staart 5.820 inwoners · WOZ €372.000 ● 18 signalen · 90 dgn · dynamiek 32 Urkerhard 4.280 inwoners · WOZ €349.000 ● 17 signalen · 90 dgn · dynamiek 43 De Top 4.465 inwoners · WOZ €316.000 ● 11 signalen · 90 dgn · dynamiek 31 Urk-Kom 1.915 inwoners · WOZ €302.000 ● 6 signalen · 90 dgn · dynamiek 33 Urkerland 1.970 inwoners · WOZ €376.000 ● 4 signalen · 90 dgn · dynamiek 26 De Reede 1.695 inwoners · WOZ €345.000 ● 3 signalen · 90 dgn · dynamiek 29 Urk-Noord 1.180 inwoners · WOZ €270.000 ● 3 signalen · 90 dgn · dynamiek 39 Havens en industrieterrein 435 inwoners · WOZ €458.000 nog geen recente signalen · dynamiek 22 Buitengebied 140 inwoners nog geen recente signalen · dynamiek 24 Industrieterrein II 50 inwoners nog geen recente signalen · dynamiek 12

Waar beweegt het in Urk?

Per woningtype

Rijwoning tussen
19
Twee-onder-één-kap
18
Rijwoning hoek
18
Vrijstaande woning
6
Appartement
1

Actiefste straten

Middelbuurt
4
Achteronder
3
Wijk 1
3
Fuik
3
Nagel
2

Actieve signalen · Urk · afgelopen 90 dagen · 1–25 van 61 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Urk vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Urk?

Urk telt ongeveer 7.004 woningen (78% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €340.909. Wie een woning zoekt in Urk, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 62 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Urk is een tussenwoning. De straat met de meeste recente signalen is de Middelbuurt.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Urk

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Urk?
In Urk zijn de afgelopen 90 dagen 62 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 21 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Urk zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de Middelbuurt eruit met de meeste recente verhuissignalen in Urk.
Hoeveel inwoners heeft Urk?
Urk telt ongeveer 21.950 inwoners in 6.830 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Urk?
Urk telt ongeveer 7.004 woningen, waarvan 78% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 62 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Urk?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Urk is €340.909 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Urk en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.