Home › Steden › Purmerend

📍 Purmerend

Wie gaat er verhuizen
in Purmerend?

Purmerend telt ongeveer 83.540 inwoners en 38.465 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €374.181. Nu tonen 360 adressen in Purmerend een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Purmerend een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
360
woningen in Purmerend
Afgelopen 30 dagen
101
↓ 19% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
Mahatma Gandhistraat
11 signalen
Meest gezien
Rijwoning tussen
166 van 360 signalen

In Purmerend staan nu 360 actieve verhuissignalen — 101 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 25 oktober 2026.

Niet meegeteld: 364 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Purmerend

83.540inwoners
38.545huishoudens
38.465woningen
€ 374.181gem. WOZ-waarde
58% / 42%koop / huur
35,4misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 27 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Purmerend

Purmer-Zuid/Zuid 6.980 inwoners · WOZ €426.000 ● 46 signalen · 90 dgn · dynamiek 53 Overwhere-Zuid 6.305 inwoners · WOZ €301.000 ● 41 signalen · 90 dgn · dynamiek 59 Middenbeemster 5.740 inwoners · WOZ €494.000 ● 30 signalen · 90 dgn · dynamiek 49 Gors-Noord 5.965 inwoners · WOZ €357.000 ● 28 signalen · 90 dgn · dynamiek 51 De Graeffweg en omgeving 4.890 inwoners · WOZ €361.000 ● 28 signalen · 90 dgn · dynamiek 54 Overwhere-Noord 5.685 inwoners · WOZ €316.000 ● 24 signalen · 90 dgn · dynamiek 49 Purmer-Zuid/Noord 5.145 inwoners · WOZ €416.000 ● 23 signalen · 90 dgn · dynamiek 43 Azië 3.980 inwoners · WOZ €440.000 ● 21 signalen · 90 dgn · dynamiek 44 Afrika 5.410 inwoners · WOZ €494.000 ● 20 signalen · 90 dgn · dynamiek 41 Zuidoostbeemster 4.485 inwoners · WOZ €623.000 ● 19 signalen · 90 dgn · dynamiek 38 Gors-Zuid 3.890 inwoners · WOZ €374.000 ● 19 signalen · 90 dgn · dynamiek 48 Wheermolen-Oost 5.405 inwoners · WOZ €297.000 ● 18 signalen · 90 dgn · dynamiek 50

Waar beweegt het in Purmerend?

Per woningtype

Rijwoning tussen
166
Appartement
101
Rijwoning hoek
64
Vrijstaande woning
18
Twee-onder-één-kap
9

Actiefste straten

Mahatma Gandhistraat
11
Cornelis Edelmanstraat
9
Burgemeester D. Kooimanweg
8
Bachstraat
7
Lekstraat
5

Actieve signalen · Purmerend · afgelopen 90 dagen · 1–25 van 356 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Purmerend vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Purmerend?

Purmerend telt ongeveer 38.465 woningen (58% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €374.181. Wie een woning zoekt in Purmerend, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 360 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Purmerend is een tussenwoning. De straat met de meeste recente signalen is de Mahatma Gandhistraat.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Purmerend

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Purmerend?
In Purmerend zijn de afgelopen 90 dagen 360 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 101 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Purmerend zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de Mahatma Gandhistraat eruit met de meeste recente verhuissignalen in Purmerend.
Hoeveel inwoners heeft Purmerend?
Purmerend telt ongeveer 83.540 inwoners in 38.545 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Purmerend?
Purmerend telt ongeveer 38.465 woningen, waarvan 58% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 360 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Purmerend?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Purmerend is €374.181 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Purmerend en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.