Home › Steden › Leeuwarden

📍 Leeuwarden

Wie gaat er verhuizen
in Leeuwarden?

Leeuwarden telt ongeveer 96.895 inwoners en 51.229 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €232.575. Nu tonen 771 adressen in Leeuwarden een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Leeuwarden een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
771
woningen in Leeuwarden
Afgelopen 30 dagen
239
↓ 17% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
de Gealanden
27 signalen
Meest gezien
Rijwoning tussen
307 van 771 signalen

In Leeuwarden staan nu 771 actieve verhuissignalen — 239 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 25 oktober 2026.

Niet meegeteld: 779 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Leeuwarden

96.895inwoners
52.965huishoudens
51.229woningen
€ 232.575gem. WOZ-waarde
45% / 55%koop / huur
64,3misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 77 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Leeuwarden

Bilgaard 6.300 inwoners · WOZ €191.000 ● 102 signalen · 90 dgn · dynamiek 97 Nijlân 3.975 inwoners · WOZ €190.000 ● 39 signalen · 90 dgn · dynamiek 77 Grou 5.505 inwoners · WOZ €298.000 ● 33 signalen · 90 dgn · dynamiek 54 Zuiderburen 5.475 inwoners · WOZ €466.000 ● 31 signalen · 90 dgn · dynamiek 43 Cambuursterpad 1.940 inwoners · WOZ €190.000 ● 31 signalen · 90 dgn · dynamiek 89 Vossepark 3.725 inwoners · WOZ €290.000 ● 29 signalen · 90 dgn · dynamiek 59 Vrijheidswijk-West 2.125 inwoners · WOZ €216.000 ● 27 signalen · 90 dgn · dynamiek 90 Oldegalileën 1.960 inwoners · WOZ €148.000 ● 27 signalen · 90 dgn · dynamiek 92 Stiens 7.545 inwoners · WOZ €281.000 ● 25 signalen · 90 dgn · dynamiek 38 Schieringen 1.875 inwoners · WOZ €173.000 ● 24 signalen · 90 dgn · dynamiek 88 Valeriuskwartier 1.380 inwoners · WOZ €159.000 ● 23 signalen · 90 dgn · dynamiek 98 Aldlân-Oost 3.655 inwoners · WOZ €254.000 ● 22 signalen · 90 dgn · dynamiek 51

Meer buurten in Leeuwarden

Achter de Hoven Camminghaburen-Noord Heechterp Sonnenborgh Welgelegen Zamenhofpark

Waar beweegt het in Leeuwarden?

Per woningtype

Rijwoning tussen
307
Appartement
239
Rijwoning hoek
128
Vrijstaande woning
52
Twee-onder-één-kap
45

Actiefste straten

de Gealanden
27
de Hooidollen
17
de Jokse
13
Valeriusstraat
11
Amelandsdwinger
9

Actieve signalen · Leeuwarden · afgelopen 90 dagen · 1–25 van 756 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Leeuwarden vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Leeuwarden?

Leeuwarden telt ongeveer 51.229 woningen (45% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €232.575. Wie een woning zoekt in Leeuwarden, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 771 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Leeuwarden is een tussenwoning. De straat met de meeste recente signalen is de de Gealanden.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Leeuwarden

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Leeuwarden?
In Leeuwarden zijn de afgelopen 90 dagen 771 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 239 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Leeuwarden zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de de Gealanden eruit met de meeste recente verhuissignalen in Leeuwarden.
Hoeveel inwoners heeft Leeuwarden?
Leeuwarden telt ongeveer 96.895 inwoners in 52.965 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Leeuwarden?
Leeuwarden telt ongeveer 51.229 woningen, waarvan 45% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 771 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Leeuwarden?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Leeuwarden is €232.575 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Leeuwarden en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.