Home › Steden › Enkhuizen

📍 Enkhuizen

Wie gaat er verhuizen
in Enkhuizen?

Enkhuizen telt ongeveer 18.900 inwoners en 8.955 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €320.911. Nu tonen 96 adressen in Enkhuizen een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Enkhuizen een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
96
woningen in Enkhuizen
Afgelopen 30 dagen
36
↑ 9% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
Westerstraat
5 signalen
Meest gezien
Rijwoning tussen
23 van 96 signalen

In Enkhuizen staan nu 96 actieve verhuissignalen — 36 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 24 oktober 2026.

Niet meegeteld: 30 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Enkhuizen

18.900inwoners
8.895huishoudens
8.955woningen
€ 320.911gem. WOZ-waarde
61% / 39%koop / huur
41,1misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 17 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Enkhuizen

Centrum Zuid-Oost 2.500 inwoners · WOZ €332.000 ● 19 signalen · 90 dgn · dynamiek 62 Kadijken 2.910 inwoners · WOZ €449.000 ● 17 signalen · 90 dgn · dynamiek 44 Centrum Noord-Oost 2.100 inwoners · WOZ €349.000 ● 16 signalen · 90 dgn · dynamiek 56 Gommerwijk Oost 2.125 inwoners · WOZ €289.000 ● 11 signalen · 90 dgn · dynamiek 47 Centrum Noord-West 1.330 inwoners · WOZ €309.000 ● 9 signalen · 90 dgn · dynamiek 64 Centrum Zuid-West 1.300 inwoners · WOZ €331.000 ● 9 signalen · 90 dgn · dynamiek 56 Noord 1.465 inwoners · WOZ €225.000 ● 6 signalen · 90 dgn · dynamiek 60 Gommerwijk West 1.645 inwoners · WOZ €315.000 ● 5 signalen · 90 dgn · dynamiek 37 Oude Gouw 2.720 inwoners · WOZ €248.000 ● 2 signalen · 90 dgn · dynamiek 38 Drechterwijk 355 inwoners · WOZ €360.000 ● 2 signalen · 90 dgn · dynamiek 53 Westeinde 205 inwoners · WOZ €368.000 nog geen recente signalen · dynamiek 38 Enkhuizen buitengebied 135 inwoners · WOZ €632.000 nog geen recente signalen · dynamiek 23

Waar beweegt het in Enkhuizen?

Per woningtype

Rijwoning tussen
23
Twee-onder-één-kap
22
Appartement
20
Rijwoning hoek
18
Vrijstaande woning
13

Actiefste straten

Westerstraat
5
Venuslaan
3
Bakboord
3
Breedstraat
3
Sebastiaan Centenweg
2

Actieve signalen · Enkhuizen · afgelopen 90 dagen · 1–25 van 96 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Enkhuizen vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Enkhuizen?

Enkhuizen telt ongeveer 8.955 woningen (61% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €320.911. Wie een woning zoekt in Enkhuizen, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 96 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Enkhuizen is een tussenwoning. De straat met de meeste recente signalen is de Westerstraat.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Enkhuizen

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Enkhuizen?
In Enkhuizen zijn de afgelopen 90 dagen 96 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 36 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Enkhuizen zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de Westerstraat eruit met de meeste recente verhuissignalen in Enkhuizen.
Hoeveel inwoners heeft Enkhuizen?
Enkhuizen telt ongeveer 18.900 inwoners in 8.895 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Enkhuizen?
Enkhuizen telt ongeveer 8.955 woningen, waarvan 61% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 96 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Enkhuizen?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Enkhuizen is €320.911 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Enkhuizen en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.