Home › Steden › Schagen

📍 Schagen

Wie gaat er verhuizen
in Schagen?

Schagen telt ongeveer 19.705 inwoners en 9.314 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €336.414. Nu tonen 91 adressen in Schagen een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Schagen een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
91
woningen in Schagen
Afgelopen 30 dagen
24
↓ 48% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
Zijperweg
4 signalen
Meest gezien
Rijwoning tussen
37 van 91 signalen

In Schagen staan nu 91 actieve verhuissignalen — 24 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 8 september 2026.

Niet meegeteld: 38 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Schagen

19.705inwoners
9.130huishoudens
9.314woningen
€ 336.414gem. WOZ-waarde
63% / 37%koop / huur
47,1misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 20 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Schagen

Groeneweg-Noord 2.240 inwoners · WOZ €298.000 ● 15 signalen · 90 dgn · dynamiek 52 Schagen-Centrum 2.355 inwoners · WOZ €312.000 ● 13 signalen · 90 dgn · dynamiek 58 Callantsoog (woonkern) 1.040 inwoners · WOZ €399.000 ● 12 signalen · 90 dgn · dynamiek 75 Schelphoek 810 inwoners · WOZ €333.000 ● 10 signalen · 90 dgn · dynamiek 80 Dirkshorn (woonkern) 1.350 inwoners · WOZ €335.000 ● 9 signalen · 90 dgn · dynamiek 56 Waldervaart-Noordoost 1.310 inwoners · WOZ €299.000 ● 8 signalen · 90 dgn · dynamiek 58 Warmenhuizen-Centrum 1.165 inwoners · WOZ €404.000 ● 8 signalen · 90 dgn · dynamiek 52 Hoep-Zuid 1.130 inwoners · WOZ €366.000 ● 8 signalen · 90 dgn · dynamiek 56 Waldervaart-Noordwest 2.105 inwoners · WOZ €314.000 ● 7 signalen · 90 dgn · dynamiek 39 Nes-Noord 1.335 inwoners · WOZ €411.000 ● 7 signalen · 90 dgn · dynamiek 43 Sint Maarten (woonkern) 895 inwoners · WOZ €318.000 ● 7 signalen · 90 dgn · dynamiek 57 Tuitjenhorn-Centrum en Kerkbuurt 2.110 inwoners · WOZ €369.000 ● 6 signalen · 90 dgn · dynamiek 35

Waar beweegt het in Schagen?

Per woningtype

Rijwoning tussen
37
Rijwoning hoek
19
Appartement
17
Twee-onder-één-kap
8
Vrijstaande woning
8

Actiefste straten

Zijperweg
4
Seringenhof
4
Leeuwerikstraat
3
Meerval
3
Wilgenlaan
2

Actieve signalen · Schagen · afgelopen 90 dagen · 51–75 van 88 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Schagen vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Schagen?

Schagen telt ongeveer 9.314 woningen (63% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €336.414. Wie een woning zoekt in Schagen, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 91 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Schagen is een tussenwoning. De straat met de meeste recente signalen is de Zijperweg.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Schagen

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Schagen?
In Schagen zijn de afgelopen 90 dagen 91 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 24 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Schagen zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de Zijperweg eruit met de meeste recente verhuissignalen in Schagen.
Hoeveel inwoners heeft Schagen?
Schagen telt ongeveer 19.705 inwoners in 9.130 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Schagen?
Schagen telt ongeveer 9.314 woningen, waarvan 63% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 91 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Schagen?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Schagen is €336.414 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Schagen en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.