Home › Steden › Dronten

📍 Dronten

Wie gaat er verhuizen
in Dronten?

Dronten telt ongeveer 30.725 inwoners en 12.843 woningen, met een gemiddelde WOZ-waarde van €361.931. Nu tonen 151 adressen in Dronten een vroeg verhuissignaal — weken voordat een woning op Funda staat.

📩 Wees er als eerste bij. Ontvang gratis een mail zodra er in Dronten een nieuw verhuissignaal verschijnt — gemiddeld zo'n zes weken vóór Funda.

Signalen · 90 dagen
151
woningen in Dronten
Afgelopen 30 dagen
49
↑ 20% t.o.v. maand ervoor
Actiefste straat
Thomsonstraat
16 signalen
Meest gezien
Vrijstaande woning
46 van 151 signalen

In Dronten staan nu 151 actieve verhuissignalen — 49 in de afgelopen 30 dagen. Laatst bijgewerkt op 23 oktober 2026.

Niet meegeteld: 168 registraties die bij een collectieve actie horen (bijvoorbeeld een hele straat of een complex tegelijk) — die zeggen niets over losse verhuizingen.

Signalen laden…

Wonen in Dronten

30.725inwoners
13.340huishoudens
12.843woningen
€ 361.931gem. WOZ-waarde
68% / 32%koop / huur
26,5misdrijven per 1.000 inwoners (2025)

CBS Kerncijfers wijken en buurten 2024, opgeteld over 23 buurten · geregistreerde misdrijven: Politie (open data).

Buurten in Dronten

De Munten 3.990 inwoners · WOZ €402.000 ● 21 signalen · 90 dgn · dynamiek 40 De Kruidentuin 1.875 inwoners · WOZ €325.000 ● 21 signalen · 90 dgn · dynamiek 71 De Lancaster 925 inwoners · WOZ €276.000 ● 16 signalen · 90 dgn · dynamiek 80 Buitengebied Biddinghuizen 1.530 inwoners · WOZ €486.000 ● 15 signalen · 90 dgn · dynamiek 70 De Gilden 5.655 inwoners · WOZ €439.000 ● 13 signalen · 90 dgn · dynamiek 27 Bloemenbuurt 2.355 inwoners · WOZ €360.000 ● 13 signalen · 90 dgn · dynamiek 39 De Manege 1.970 inwoners · WOZ €406.000 ● 12 signalen · 90 dgn · dynamiek 44 Oud-Dronten 3.305 inwoners · WOZ €256.000 ● 11 signalen · 90 dgn · dynamiek 56 De Landstreken 1.235 inwoners · WOZ €297.000 ● 11 signalen · 90 dgn · dynamiek 66 Bremerpark 1.060 inwoners · WOZ €376.000 ● 9 signalen · 90 dgn · dynamiek 53 Buitengebied Dronten 1.180 inwoners · WOZ €573.000 ● 8 signalen · 90 dgn · dynamiek 65 De Landmaten 1.840 inwoners · WOZ €399.000 ● 7 signalen · 90 dgn · dynamiek 31

Waar beweegt het in Dronten?

Per woningtype

Vrijstaande woning
46
Twee-onder-één-kap
39
Rijwoning tussen
30
Rijwoning hoek
20
Appartement
16

Actiefste straten

Thomsonstraat
16
Kruizemunt
6
Buitenplaats
4
Peel
4
Manegelaan
3

Actieve signalen · Dronten · afgelopen 90 dagen · 1–25 van 151 (alles staat op de kaart)

Wees de woningmarkt in Dronten vóór

Ontvang gratis een mail zodra er een nieuw verhuissignaal in jouw postcodegebied verschijnt. Geen account nodig, altijd opzegbaar.

Verhuizen naar Dronten?

Dronten telt ongeveer 12.843 woningen (68% koop) met een gemiddelde WOZ-waarde van €361.931. Wie een woning zoekt in Dronten, ziet hier welke adressen mogelijk binnenkort op de markt komen: de afgelopen 90 dagen toonden 151 adressen een vroeg verhuissignaal.

Het meest voorkomende woningtype onder de recente signalen in Dronten is een vrijstaande woning. De straat met de meeste recente signalen is de Thomsonstraat.

Wil je hier wonen? Stel gratis een verhuisalert in voor jouw postcodegebied, of bekijk de actuele signalen op de kaart. Ook verhuisplannen in de omgeving? Bekijk alle plaatsen met signalen.

Veelgestelde vragen over verhuizen in Dronten

Hoeveel verhuissignalen zijn er in Dronten?
In Dronten zijn de afgelopen 90 dagen 151 vroege verhuissignalen voor woningen geregistreerd, waarvan 49 in de afgelopen 30 dagen. De cijfers worden elke nacht bijgewerkt op basis van openbare overheidsbronnen.
In welke straat in Dronten zijn nu de meeste verhuissignalen?
Op dit moment springt de Thomsonstraat eruit met de meeste recente verhuissignalen in Dronten.
Hoeveel inwoners heeft Dronten?
Dronten telt ongeveer 30.725 inwoners in 13.340 huishoudens (CBS, 2024).
Hoeveel woningen telt Dronten?
Dronten telt ongeveer 12.843 woningen, waarvan 68% koopwoningen. De afgelopen 90 dagen toonden er 151 een vroeg verhuissignaal.
Wat is de gemiddelde WOZ-waarde in Dronten?
De gemiddelde WOZ-waarde van woningen in Dronten is €361.931 (CBS, 2024). Woningwaarden lopen binnen een plaats sterk uiteen — bekijk een adres op de kaart voor de situatie per woning.
Ik woon in Dronten en wil niet dat mijn adres op deze site staat — wat nu?
Dat regel je zelf via adres verbergen: vul je postcode, huisnummer en e-mailadres in en bevestig via de link in je mail. Je adres is daarna direct onzichtbaar op de website.